Koronawirus, lockdown i zamrażanie gospodarki – czyli 14 bardzo ważnych powodów – dlaczego właśnie teraz warto inwestować w złote monety? I dlaczego warto inwestować w złote monety z rynku wtórnego.

Rządy większości krajów kupują teraz ogromne ilości złota. Dlaczego Ty powinieneś kupować złote monety?

Z bardzo prostych przyczyn.

 1. Można na nich zarabiać. Jeśli kupimy je stosunkowo tanio na rynku wtórnym – nie będzie tak jak w przypadku zakupu samochodu prosto z salonu, że zaraz po wyjeździe poza bramę salonu – traci on natychmiast na swojej wartości.

Tak samo ma to miejsce w przypadku zakupu złotych monet bezpośrednio z oficjalnych mennic. Ceny są zdecydowanie zawyżone – dochodzą do tego koszty manipulacyjne / jak w salonie /.

 

Zupełnie inaczej wygląda to w wypadku zakupu oryginalnych, sprawdzonych, certyfikowanych złotych monet – ale z rynku wtórnego. Ceny są zdecydowanie niższe, inwestycja stokroć bardziej opłacalna i nawet w przypadku ewentualnej konieczności zbycia pojedynczych monet, lub pakietu przyszłościowo – nie tracimy na transakcjach. Nie będę tutaj przytaczał konkretnych cen – gdyż cały czas ceny ulegają nieznacznym zmianom – ja cały czas korzystam z tej opcji – i  z całą stanowczością mogę stwierdzić, że model ten jest sprawdzony i bardzo skuteczny.

 

Jeśli potrzebujesz więcej informacji, lub zechcesz zamówić swoje pierwsze monety – napisz do mnie – korzystając z formularza kontaktowego. Staram się odpowiadać na bieżąco w kolejności otrzymywania zapytań.

 

 1. Można inwestować nie tylko w nieruchomości – również w złote monety. Zebrawszy nawet kilka / kilkanaście, kilkadziesiąt / – można w stosunkowo krótkim czasie zbudować swój własny fundusz inwestycyjny.

 

 1. Można rozpocząć inwestycję od bardzo drobnych kwot – i wbrew pozorom – jest to inwestycja dla każdego. W przypadku posiadania mniejszych ilości gotówki w początkowej fazie – trzeba po prostu trochę dłużej poczekać – a przede wszystkim pozostać konsekwentnym i działać systematycznie.

 

 1. Inwestując w złote monety z rynku wtórnego – Pozostaniesz całkowicie anonimowym, wolnym człowiekiem, nigdzie nie rejestrowanym. Złote monety z rynku wtórnego nie są nigdzie rejestrowane – tak, jak ma to miejsce przy zakupie lub sprzedaży w renomowanej mennicy lub salonie numizmatycznym. Nadal będziesz i do końca pozostaniesz anonimowy finansowo – nie znajdziesz się w żadnym rejestrze skarbowym, lub jakimkolwiek innym.

 

 1. Nie pozostaniesz w peletonie. Zawsze będziesz w czołówce, zawsze liderem przed pogrążającą innych inflacją. Złoto zawsze pozostaje w cenie.

 

 1. Nie straszny będzie Ci żaden koronawirus, ani inna pandemia. Inwestując w złote monety z rynku wtórnego – nawet gdy załamie się gospodarka – Ty będziesz do przodu. Z chwilą gdy nastają ciężkie czasy dla gospodarki – czy to krajowej, czy światowej – złoto właśnie wówczas pozostaje w cenie – w odróżnieniu od innych instrumentów finansowych.

 

 1. Złote monety są stosunkowo małymi przedmiotami – pojedyncze egzemplarze zmieścisz nawet w dłoni, czy kieszeni. W bardzo krótkiej chwili można je spakować wraz z rodziną – gdy czas kiedykolwiek będzie cię naglił! Nie będziesz musiał szukać bankomatu, banku, itp.

 

 1. Gdy kiedykolwiek stanie się coś bardzo złego z gospodarką – i bankomaty nagle przestaną działać, lub w bankach braknie gotówki – ty nadal będziesz zabezpieczony. Będziesz mieć na wykup …

 

 1. Są bardzo łatwo zbywalne. Sprzedaż od ręki u niemal każdego jubilera- inaczej – sprzedasz je natychmiast u każdego jubilera, lecz szukaj takiego, który zapłaci Ci za gram monety bulionowej – nie za gram złomu.

 

 1. Cieszą oko, a jednocześnie gwarantują nabycie zarówno poczucia bezpieczeństwa finansowego, jak i  stanowić mogą jednocześnie wentyl bezpieczeństwa finansowego w przypadku nagłej potrzeby. Zbycie nawet jednej monety zapewnić może zabezpieczenie finansowe dla Ciebie i Twojej rodziny na dłuższy okres czasu.

 

 1. Stanowią dodatkowo wartość kolekcjonerską

 

 1. Sprawiają, że poczujesz się mitycznym Midasem – bogatym, bezpiecznym inwestorem.

 

 1. Mina Twojej żony, kobiety, lub partnerki bezcenna – sprawi, że poczujesz się jak delikatnie mniejszy, lub bardziej potężny inwestor, który potrafi nawet w ciężkich czasach zabezpieczyć finansowo Twoją rodzinę, Twój związek, Twoje mentalne bezpieczeństwo finansowe.

 

 1. Z uwagi na fakt, że stanowią dodatkowo wartość kolekcjonerska, a czasem można nabyć naprawdę ciekawe perełki numizmatyczne w cenie złomu złota. Zapewniam, że jest to możliwe. Jeśli dodatkowo jakiemuś numizmatykowi braknie danego właśnie Twojego egzemplarza do kolekcji – przy odpowiednio korzystnym zakupie dorobić możesz naprawdę solidny zastrzyk gotówki w przypadku późniejszego zbycia.

Zobacz wszystkie artykuły