Każdy z nas marzy o tym, aby w jak najprostszy sposób zarabiać, jak najwięcej pieniędzy. Nic prostszego trzeba po prostu podejmować odpowiednie decyzje inwestycyjne. Jak to zrobić? W tym artykule podpowiemy Wam jak to zrobić, żeby zarobić.

Czym jest dochód pasywny?
Dochód pasywny to pieniądze, które zarabiasz bez konieczności dalszej pracy. Może to wymagać dużo pracy z góry (nawet inwestycji), ale po pewnym czasie te strumienie dochodów mogą zacząć się tworzyć i utrzymywać.

Każda późniejsza praca jest zwykle minimalna, jeśli w ogóle jest, i właśnie na tym polega przychód pasywny.

14 pomysłów na osiągnięcie przychodu pasywnego!
1. Wynajmij pokój lub nieruchomość za pośrednictwem Airbnb

Miesięczny realistyczny potencjał zarobkowy: ok 1000 zł;
Nakład początkowy: niski;
Zainwestowany czas: niski;

Jeśli masz drugą sypialnie możesz w bardzo łatwy sposób zacząć na tym zarabiać. Może też posiadasz drugą nieruchomość, którą planujesz wynająć na dłuższy okres, wynajęcie miejsca zakwaterowania na Airbnb może być świetnym sposobem na uzyskanie dodatkowego pasywnego dochodu.

Wynajem przez Airbnb jest dość prosty. W przypadku skromnych pokoi prywatnych można spodziewać się dochodu z wynajmu nawet na poziomie 1000 zł w najlepszych dzielnicach naszego kraju. Wynajem drugiego mieszkania w stolicy naszego kraju to z powodzeniem zarobek miesięczny rzędu 2000 zł. Nieruchomości i ich wynajem to zawsze dobry pomysł na inwestycje i budowanie pewnego źródła dosyć wysokich zarobków pasywnych.

2. Inwestuj w akcje i udziały

Miesięczny realistyczny potencjał zarobkowy: 100-500 zł miesięcznie;
Nakład początkowy: średni;
Poświęcony czas: niski;

Paranie się akcjami i udziałami nie jest dla ludzi o słabych nerwach. Mając to na uwadze, istnieje wiele solidnych firm w solidnych branżach, które mogą nie uczynić nas bogatymi z dnia na dzień, ale mogą przynieść znacznie lepsze zwroty niż te, które oferują obecnie banki.

Zaletą posiadania akcji i udziałów jest możliwość wypłaty dywidendy. Potraktuj to jako „premię dla firmy” za posiadanie akcji i udziałów. Dywidendy są zwykle wypłacane na podstawie posiadanych przez Ciebie udziałów w firmie.

Trzymaj swoje akcje i udziały w odpowiednich instytucjach, a przekonasz się, jak łatwo można zarobić naprawdę duże kwoty pieniędzy w naprawdę krótkim czasie.

3. Różnego rodzaju formy inwestowania pieniędzy

Miesięczny realistyczny potencjał zarobkowy: 100-2000 zł;
Nakład początkowy: niski;
Zainwestowany czas: średni;
Inwestowanie pieniędzy to klasyczna metoda generowania pasywnego dochodu. Szukaj akcji dających dywidendę – będą one generować pasywny dochód bez konieczności ich sprzedaży. Będziesz jednak potrzebować wielu akcji, aby uzyskać znaczny strumień dochodów z dywidend, co oznacza, że ta droga do pasywnego dochodu nie jest dostępna, jeśli nie masz dużej ilości pieniędzy do zainwestowania. O tym pisaliśmy już szczegółowo w poprzednim punkcie. Jak się okazuje można inwestować również w inne fundusze.

Inne opcje inwestycyjne, które mogą przynieść dochód pasywny, to rachunki oszczędnościowe o wysokim dochodzie, fundusze rynku pieniężnego i fundusze indeksowe. Większość z tych pojazdów ma jednak niskie stopy procentowe, więc trudno jest dużo zarobić w ten sposób. I we wszystkich tych przypadkach, podobnie jak w przypadku akcji dywidend, musisz mieć pieniądze, aby zarabiać pieniądze.

4. Zaangażuj się w pożyczki społecznościowe

Miesięczny realistyczny potencjał zarobkowy: ok 500 zł;
Nakład początkowy: średni;
Zainwestowany czas: niski;
Innym obiecującym sposobem inwestowania, który może zapewnić solidny dochód pasywny, są pożyczki społecznościowe, które polegają na pożyczaniu pieniędzy bezpośrednio indywidualnym przedsiębiorcom za pośrednictwem platformy internetowej. Skorzystaj z witryn takich jak Lending Club, aby zainwestować dodatkowe pieniądze i cieszyć się pasywnym strumieniem dochodów z płatności odsetek.

Podobnie jak w przypadku innych form inwestycji, pożyczki społecznościowe wymagają pewnych inwestycji z góry. Może to być dobra alternatywa dla kont oszczędnościowych i płyt CD, które zwykle przynoszą niewielkie oprocentowanie, oraz akcji, które są zwykle obarczone wysokim ryzykiem. Witryny pożyczkowe typu osoba do osoby używają algorytmów, aby pomóc Ci ocenić ryzyko, jakie podejmujesz, inwestując w ten sposób swoje pieniądze.

5. Uruchom własnego bloga w mediach społecznościowych

Miesięczny realistyczny potencjał zarobkowy: 100-2000 zł;
Nakład początkowy: niski;
Zainwestowany czas: duży;
Zakładanie bloga jest często wymienianą metodą zarabiania pasywnego, choć zalicza się to do pozornie nie pasywnej kategorii. Może się wydawać, że blog to tylko obojętna strona internetowa, która tam siedzi i zarabia na reklamach. Ale w rzeczywistości budowanie grona odbiorców na blogu i utrzymywanie ich, tak aby stale wracali, wymaga ogromnej pracy.

Jeśli możesz włożyć pracę, aby uczynić swojego bloga popularnym, otrzymasz platformę, na której możesz generować wiele strumieni przychodów z reklam online oraz produktów i usług marketingowych skierowanych do swoich czytelników. Wyświetlaj reklamy na stronach swojego bloga mogą zapewnić ci stały strumień dochodów, podobnie jak marketing afiliacyjny, w którym firma płaci ci za promocję w treści. Zarabiasz pieniądze za każdym razem, gdy czytelnik kliknie dołączony link partnerski i kupi produkt lub usługę.

6. Wynajem miejsca parkingowego

Miesięczny realistyczny potencjał zarobkowy: 200-500 zł;
Nakład początkowy: niski;
Zainwestowany czas: średni;
Nie masz dodatkowych kół do wynajęcia? Możesz również wynająć wolne miejsce parkingowe w garażu lub na podjeździe, aby wygenerować pasywny dochód. W ramach rozwijającej się ekonomii współdzielenia platformy internetowe, takie jak jego, umożliwiają użytkownikom bezpłatne reklamowanie się szerokiemu gronu kierowców potrzebujących miejsca parkingowego. To dobry sposób na zarabianie co miesiąc dodatkowej gotówki przy minimalnym wysiłku.

Ludziom bardzo często brakuje miejsca na zaparkowanie swojego samochodu i muszą parkować z dala od swojego domu, czy mieszkania. Tym samym z pewnością bardzo chętnie skorzystają z tego rodzaju wynajmowanej przez Ciebie przestrzeni, żeby zwyczajnie ułatwić sobie życie.

7. Kupowanie dochodowej witryny internetowej

Miesięczny realistyczny potencjał zarobkowy: 500-2000 zł;
Nakład początkowy: niski;
Zainwestowany czas: średni;
Inwestowanie w stronę internetową – dochodową – to kolejne podejście do rozwijania stałego źródła dochodów, które może pomóc w oszczędzaniu na emeryturę. Osobiście kupowałem wiele witryn internetowych, które co miesiąc zwracają kilkaset dolarów do kilku tysięcy lub więcej zysku. A kiedy już zwrócisz swoją początkową inwestycję, dochód każdego miesiąca stanie się czystym zyskiem, co nie jest możliwe w przypadku większości rodzajów inwestycji. Różne platformy pośredniczą w kupowaniu i sprzedawaniu witryn. Ważne jest, aby znaleźć witrynę, która już przyniesie nam realne zyski. Może to być wszystko, od sklepu internetowego po niszową witrynę z treścią dla hobbystów.

8. Opróżnianie Twojej szafy

Miesięczny realistyczny potencjał zarobkowy: 100-200 zł;
Nakład początkowy: niski;
Zainwestowany czas: średni;
Wzywamy fashionistki na całym świecie. Czy masz szafę pełną butów Jimmy Choo lub ubrań Diane Von Furstenberg, których masz już dość? A może byłbyś w stanie znaleźć klejnot w sklepie z używanymi rzeczami, który można zamienić na gotówkę? W Internecie rozwinął się przemysł chałupniczy w celu sprzedaży takich niewypałów i zarabiania pasywnego. Prawdziwe perełki potrafią być w cenie. OLX, czy Vinted to tylko kilka z miejsc w Sieci, w których z powodzeniem nawet naprawdę stare ubrania można zamienić na pieniądze.

9. Sprzedaż niechcianych artykułów gospodarstwa domowego

Miesięczny realistyczny potencjał zarobkowy: 200-500 zł;
Nakład początkowy: niski;
Zainwestowany czas: średni;
Jedna z ostatnich sugestii do rozważenia przy wybieraniu odpowiedniego dla Ciebie źródła dochodu pasywnego: jeśli masz garaż pełen niechcianych rzeczy lub bałaganu w domu, którego chcesz się pozbyć, zamień go na dodatkową gotówkę, sprzedając go online. Mnóstwo platform handlowych obejmuje eBay, Allegro, OLX i nie tylko.

10. Sprzedaj swoje zdjęcia

Miesięczny realistyczny potencjał zarobkowy: 100-200 zł;
Nakład początkowy: niski;
Zainwestowany czas: średni;

Jeśli posiadanie wyrafinowanego aparatu w tylnej kieszeni lub torbie, na zasadzie telefonu komórkowego, zwróciło Cię do fotografa-amatora, możesz spróbować swoich sił w sprzedaży swoich zdjęć. Nie tylko piękne krajobrazy i górskie krajobrazy się sprzedają, ale czasami pomaga to we właściwym czasie i odpowiednim miejscu.

Początkowo brzmi to trochę szalenie, ale przy wielu lokalnych i ogólnokrajowych gazetach na całym świecie piszących o skutkach wywozu śmieci i zdrowia mieszkańców poprzez gospodarkę odpadami, zdjęcie nadmiernie rozlanego kosza jest dobrą wizualną reprezentacją punktu Treść.

Jeśli masz zdjęcia, które chcesz sprzedać, po prostu potrzebujesz miejsca na ich sprzedaż. Jest wiele rynków – nic dziwnego – które pozwalają ci to zrobić.

11. Utwórz kurs online

Miesięczny realistyczny potencjał zarobkowy: ok 1000 zł;
Nakład początkowy: niski;
Zainwestowany czas: wysoki;

Internet doświadczył niedawnego wzrostu liczby instruktorów i nauczycieli, którzy zaspokajali zapotrzebowanie coraz większej liczby osób, które chcą uczyć się w sieci.

Gdy tylko Internet można było oglądać w wysokiej rozdzielczości, a prędkości pobierania i przepustowość od dostawców wzrosły, oznaczało to, że możliwość umieszczania pełnych kursów wideo online stała się możliwa.

Nauka online nie jest niczym nowym, ale dzięki dostępności narzędzi do składania kursu stała się bardziej interaktywna i angażująca. Darmowe i niedrogie filmy, zdjęcia, grafiki itp., A nawet telefony komórkowe mogą nagrywać wideo i audio w wysokiej rozdzielczości, oznacza to, że więcej osób ma lepszy dostęp do tworzenia kursów online niż kiedykolwiek wcześniej!

Jeśli czujesz, że masz przedmiot do nauczenia i osobowość do tego, aby go uczyć, możesz spróbować swoich sił w tworzeniu kursu i poszukiwaniu uczniów.

Istnieje wiele miejsc, w których można sprzedawać kursy, ale dwa główne to Udemy i Teachable.

Udemy to popularny rynek, na którym Udemy aktywnie poszukuje uczestników kursu. Mają już dziesiątki tysięcy odbiorców, którzy mogą również promować Twój kurs. Nie ma również żadnych kosztów z góry. Minusem jest jednak to, że Twój kurs rzadko będzie sprzedawany za dużo więcej niż około 50 zł, a dzięki temu zarobisz tylko od 10-35 zł na jego sprzedaży. To niewiele i potrzeba wielu uczniów, aby zarobić rozsądną kwotę, ale jest to pasywne.

Z drugiej strony, Teachable to kolejny świetny dostawca kursów, ze świetnymi narzędziami online, które pomogą Ci publikować i wyświetlać kurs, ale Teachable nie mają odbiorców. Nie będą promować Twojego kursu. Musisz znaleźć swoich własnych uczniów. Będą również pobierać miesięczną opłatę w wysokości ok 100 zł miesięcznie, niezależnie od ilości studentów, którzy będą uczestniczyć w Twoich kursach. Wygenerowanie zysków wymaga poświęcenia dosyć sporej ilości czasu, ale jeśli zaowocuje w pewnym momencie zauważysz prawdziwie profity, jakie będziesz z tego czerpać.

12. Utwórz swój własny rynek online

Miesięczny realistyczny potencjał zarobkowy: 5000 zł;
Nakład początkowy: średni;
Zainwestowany czas: wysoki;

W wielu naszych postach i funkcjach usłyszysz, jak wiele razy wspominaliśmy o platformach handlowych. Jest to ogólny termin oznaczający witrynę internetową lub usługę, która pasuje do osób poszukujących produktu lub usługi i takiej, która je zapewnia.

Niektóre z bardzo znanych rynków to eBay, Airbnb, Fiverr, Uber, Udemy itd. Żadna z tych firm nie sprzedaje produktów ani nie świadczy bezpośrednich usług, ale stworzyła centrum, w którym spotykają się zarówno kupujący, jak i sprzedający.

Serwis eBay nie sprzedaje żadnych produktów, ale zapewnia narzędzia do sprzedaży produktu na aukcji. Zapewniają także odbiorców, ponieważ miliony osób wyszukują w serwisie eBay przedmioty z drugiej ręki.

Aby odnieść sukces na rynku, musisz być w stanie przyciągnąć do swojej witryny lub aplikacji zarówno kupujących, jak i sprzedających. Jeśli uważasz, że na rynku jest luka, możesz stworzyć własny rynek.

Jeśli nie czujesz się komfortowo, samodzielnie budując witrynę, musisz zwrócić się do projektanta witryny lub twórcy aplikacji (lub obu), aby urzeczywistnić swoją wizję.

Musisz także znaleźć sposób na przyciągnięcie zarówno kupujących, jak i sprzedających, a ponadto będziesz potrzebować miejsca startowego. Trudno jest przyciągnąć sprzedawców, jeśli nie masz kupujących, a bez sprzedawcy nikt nie może nic kupić. Jeśli uzyskasz odpowiednią równowagę i możesz zachęcić jedną stronę rynku do masowej rejestracji, wkrótce nastąpi druga strona rynku.

Firmy takie jak Uber, ebay, Airbnb itp. Są teraz warte miliardy funtów. Twoja wizja może być następna!

13. Nieruchomości finansowane społecznościowo

Miesięczny realistyczny potencjał zarobkowy: 100-5000 zł;
Nakład początkowy: średni;
Zainwestowany czas: niski;
Jeśli chcesz zainwestować w nieruchomości, ale chcesz skorzystać z bardziej praktycznej opcji, rozważ opcję zainwestowania w nieruchomości finansowane przez większą rzeszę ludzi. Finansowanie społecznościowe na rynku nieruchomości polega na tym, że grupa inwestorów może zgromadzić swoje pieniądze w projekcie i dzielić się zyskami.

Jest to całkowicie pasywne, w przeciwieństwie do posiadania nieruchomości, i zapewnia przepływy pieniężne, co jest miłe. Ryzykujesz niewypłacalnością, ale często zwrot przewyższa oczekiwania. Rozmiary inwestycji są stosunkowo niewielkie, nie uzyskujesz korzyści z dźwigni finansowej, tak jak w przypadku nieruchomości, ale jest to bardzo łatwe.

Dużo ludzi zarabia naprawdę spore pieniądze na wynajmowaniu tego rodzaju inwestycji, nawet mając doświadczenia z wynajmem własnych nieruchomości, gdyż zauważa jak duże zyski niosą za sobą tego rodzaju inwestycje.

Jednym z bardzo znanych portali do tego celu jest GroundFloor, gdzie możesz zacząć inwestować bardzo niskie kwoty, już od 50 zł!

14. Wynajmowanie nieruchomości jako przestrzeni eventowej

Miesięczny realistyczny potencjał zarobkowy: 100-5000 zł;
Nakład początkowy: średni;
Zainwestowany czas: niski;
Nie jesteś jeszcze gotowy, aby wynająć swoje miejsce na Airbnb? Jeśli nie jesteś przekonany o przyjmowaniu gości na noc, możesz również wynająć swój dom, biuro lub podwórko jako przestrzeń eventową. Mogą to być między innymi takie imprezy, jak urodziny, baby shower, ćwiczenia integracyjne, kolacje rocznicowe, sesje zdjęciowe – niezależnie od tego, do czego nadaje się Twoja przestrzeń”. Ten rodzaj wynajmu jest zwykle rezerwowany na godziny lub w blokach od 4 do 12 godzin. W Sieci można znaleźć cały szereg witryny oferujących tego rodzaju wynajem, są to między innymi takie miejsca, jak Splacer, PeerSpace i Thisopenspace.